çatı camı

 

Çatı camı ya da çatı pencereleri hem yeni binalara kurulabilir hem de mevcut binalara uyarlanabilecek ürünlerdir. Evlerin çok daha fazla ışık depolama amaçlı ile tercih edilen çatı camı son derece kullanışlı bir üründür. Bu ürünler daraltıcı, kalifiye bir inşaatçı veya yüklenici gerektirecektir. Çatı camı geleneksel çatı pencereleri, yüksek oranda bulutlu gökyüzü olan yerler için uygundur. Boru şeklindeki çatı pencereleri, genel olarak güneşli ve açık gökyüzü olan yerler için uygundur.

Gün ışığının etkili bir şekilde verilmesi aşağıdaki faktörlere bağlıdır:

  • Bulunduğunuz yerde ve mevsimde ikinizin yolu ve konumu
  • Bulunduğunuz yerde ne sıklıkta bulutlu hava ile güneşli hava durumu yaşadığı
  • Hava kirliliği ve irin seviyeleri
  • çatı yönü
  • Ağaçlardan veya diğer özelliklerden gölgeleme.

Çatı camı ve çatı pencereleri aşırı dolu fırtınası grupları sırasında hasar görme yükü olabilir. Ancak dikkatli tasarım ve malzeme seçimi riski azaltılacaktır. Bir ev inşaatı, tavan pencereleri ve çatı pencereleri tasarım aşamasına dahil edilebilir veya yenilenirken mevcut bir eve uyarlanabilir.

çatı camı

Çatı Camının Önemi

Çatı pencereleri cam, akrilik veya tek camlı ‘opal’ (yani ışık yayan) kalıplanmış yapılardan yapılabilir. Işıklıkların üst camları şeffaf veya renkli cam, akrilik veya polikarbonat olabilir. Çatı camı tipik olarak uzun beyaz renkli veya plastik ışık kuyularına ve tavan seviyesinde verilmiş monte bir difüzör panele sahiptir. Bir tavan penceresi veya çatı penceresi, aynı görüntülerdeki dikey bir pencereden 3 kat daha fazla ışık alabilir. Çatı pencereleri ve çatı pencereleri, penceresiz odalar gibi aksi takdirde bitki aydınlatması veya havalandırma gerektirebilecek iç pencereleri rahatlatabilir. Çatı pencerelerinin veya çatı pencerelerinin kullanılması, çok az veya hiç bitki aydınlatma gerektirmeden, ağırlık olarak doğal ışıkla aydınlatılmasını sağlayabilir.

En Çatı Kaliteli Camları

En kaliteli ve güvenilir çatı camlarına sahip olmak için doğru adrestesiniz. Firmamız sizler için kaliteli ve dayanıklı yapıdaki çatı camlarını üretmektedir. Siz de bu ürünleri ayrıntılı bir şekilde inceleyerek sizin için en uygun ürünlere tek tıkla sahip olabilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

Çatı penceresi, çatı merdiveni ve çıkış yetkilileri hakkında daha detaylı bilgi sahibi sorumlusu kurarak alabilirsiniz. Satış öncesi destek, uygulama ve satış sonrası şikayeti  iletişim  sayfamızda bulunan  0532 201 44 03  ,  0532 050 83 24  ,  0532 050 83 25  nolu telefonlarımızdan veya WhatsApp Destek Hattı’ndan bize iletebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *