çatı çıkış penceresi

Çatı çıkış penceresi basitçe bir evin çatısına yerleştirilmiş pencerelerdir. Çatı pencereleri genellikle düz tavanlı evlerde ışık kuyuları veya bacalarla birleştirilir. Tavan seviyesindeki difüzörler, çatı pencerelerinde nadiren kullanılır. Özellikle son zamanlarda yoğun bir şekilde ilgi gören çatı çıkış penceresine siz de kaliteli ve güvenilir bir şekilde firmamız aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Hemen hemen tüm çatı pencereleri, yoğuşmayı en aza indirirken ısı kayıplarını azaltmak için sızdırmaz çift cam kullanır. Tipik olarak, açılabilirler. Bu özellik, özellikle 2 katlı evlerde, aksi takdirde ısının üst katta yoğunlaşma eğiliminde olacağı yaz koşullarında şiddetle tavsiye edilir.

Çatı penceresi çerçeveleri çeşitli farklı malzemelerden elde edilebilir. Bu noktada çatı pencereleri termal performans üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Çerçeveler tipik olarak dış hava koşullarına dayanıklı kaplamalı ahşaptır, ancak alüminyum, çelik veya uPVC olabilir. Yalıtılmamış metal çerçeveler, soğuk havalarda yoğuşmaya neden olabilir ve iletim yoluyla ısıyı dışarıya kaybedebilir.

çatı çıkış penceresi

Çatı Çıkış Pencerelerinin Özellikleri

Çatı pencereleri, genellikle bir katedral tavanı olan ancak çatı alanı az olan çatı katı odaları için kullanılır. Alçıpan kaplı bir ışık kuyusu olan ve dışarıyı içeri sokmak için difüzör kullanılmayan geleneksel düz tavanlı diğer yaşam alanları için de kullanılırlar. Yüksek bir katedral tavanı olan geniş bir oturma odasında yoğun bir şekilde tercih edilebilir.  Tavanın bir tarafında, üç kare çatı penceresi odaya ışık sağlar.

Gün ışığını iletme ilkeleri, yandan ışık alan geleneksel dikey pencereler ile yukarıdan ışık alan tavan pencereleri ve çatı pencereleri arasında farklılık gösterir. Tepe aydınlatması, homojen ışık dağılımı potansiyelini artırır. Engelsiz, bulutlu bir gökyüzünün altında, doğrudan yukarıdan gelen ışık miktarı, ufuktan gelen ışığın yaklaşık 3 katı kadardır.

En Şık Çatı Çıkış Pencereleri

Şık ve kaliteli yapıdaki çatı çıkış pencereleri sizlere sahip olmak istediğiniz avantajları en iyi şekilde sunacaktır. Bu nedenle birbirinden şık ve kaliteli yapıdaki çatı çıkış pencerelerine kolayca sahip olmak için doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu ürünlerle ilgili detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Bize Ulaşın

Çatı penceresi, çatı merdiveni ve çıkış yetkilileri hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi sorumlusu kurarak alabilirsiniz. Satış öncesi destek, uygulama ve satış sonrası şikayeti  iletişim  sayfamızda bulunan  0532 201 44 03  ,  0532 050 83 24  ,  0532 050 83 25  nolu telefonlarımızdan veya WhatsApp Destek Hattı’ndan bize iletebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *