çatı merdiveni

Çatı katı merdivenleri, sıradan merdiven veya uzatma merdiveninize benzer şekilde çalışır. Tek fark, manuel olarak yukarı doğru uzanmak yerine, aşağı doğru uzanmak için yerçekimi kullanırlar. Çatı katı merdivenleri olarak da bilinen çatı katı merdivenlerinin kullanımı çok basittir ve özenle gizlenmiştir, bu nedenle çatı katı alanınıza erişmek için basamaklı merdivenlerinizi merdivenlerden yukarı sürüklemenize gerek yoktur.

Açıldığında, çatı merdiveni yerden tavana kadar uzanır. Ancak kapatıldığında, kompakt merdivenler tavan arasına düzgün bir şekilde katlanır veya kayar. Çatı merdiveni kapağı, tavan kirişlerine güvenli bir şekilde takılmıştır, yani yıllarca dayanacağı anlamına gelir. Kirişler arasındaki mesafeyi ölçmeniz ve ölçümünüze uyacak en uygun merdiveni seçmeniz önemlidir. Bu herhangi bir yapısal değişiklik yapmanız gerekmeyeceğinden çatı  merdiveni kurulumunu kolaylaştıracaktır.

Çatı Merdiveninin Önemi

Ahşap, çelik veya alüminyumdan yapılan merdivenler, katlanır, kayar veya makas/akordeon olarak mevcuttur. Çatı katınıza veya çatı katınıza düzenli olarak erişmek istiyorsanız, ister bir ev ofisi, gömme dolap ve valizlerini saklamak için olsun, bu türlerin tümü paha biçilmezdir.

Katlanır çatı merdivenleri, kendi üzerine katlanan üç veya dört bölüm halinde gelir. Açarken, kapağın kilidini açmak için bir anahtar direği kullanılır ve yaylı merdiven yavaşça açılır. Yay bunun olmasını engellediğinden merdivenin düşüp size çarpması konusunda endişelenmenize gerek yok! Merdiveni kendiniz aşağı çekene kadar zemine değmez. Kapatmak için, merdiven menteşeleri sayesinde sezgisel olarak katlanır ve merdiveni kapağın içine geri itebilirsiniz. Yine yaylar ağırlığın büyük bir kısmını emer. Bu nedenle kapsamlı bir iş değildir. Anahtar direği yine merdiveni kapatmak için kullanılır.

çatı merdiveni

En Kaliteli Çatı Merdivenleri

Çatı katı merdivenleri birçok farklı boyutlarda üretilir. Çatı katı merdivenlerinin çoğu uzatılabilir olduğundan ve ekstra bölümlerin eklenmesiyle ayarlanabildiğinden, uzunluk çok da önemli değildir. Bununla birlikte, seçilen çatı ambar merdiveni tipine veya söz konusu çatı katının özel gereksinimlerine bağlı olarak seçilebilecek birkaç farklı genişlik vardır. Çatı katı merdiveni ne kadar geniş olursa, tırmanması o kadar kolay olur. Siz de kaliteli ve güvenilir çatı merdivenlerine sahip olmak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Çatı penceresi, çatı merdiveni ve çıkış yetkilileri hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi sorumlusu kurarak alabilirsiniz. Satış öncesi destek, uygulama ve satış sonrası şikayeti  iletişim  sayfamızda bulunan  0532 201 44 03  ,  0532 050 83 24  ,  0532 050 83 25  nolu telefonlarımızdan veya WhatsApp Destek Hattı’ndan bize iletebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *