Çatıya erişim sağlamak bazı durumlarda gerekli olabilir. Eğer binada bir çatıya çıkış sağlayan bir kapak yoksa acil durumlarda erişim sağlamak zorlaşacaktır. Kaliteli bir kapak yaptırarak, düz veya eğimli çatılara kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Ancak hizmet almadan önce çatı kapağı nedir sorusunu yanıtlamakta fayda var. Birçok durumda gerekli olabilen çatı kapakları hakkında detaylı bilgi edinerek daha kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Çatı Kapağı Nedir ve Neden Gereklidir?

Düz ve eğimli çatılara uygulanabilen çatı kapağı temelde çatıya çıkış sağlayan bir kapaktır. Bazı modelleri iki taraflı açılmakla birlikte, genelikle içeriden dışarıya doğru açılır. Çatıya çıkış sağlamak birçok durumda gerekli olabilir. Uydu alıcılarının montajı, çatıların bakım ve onarımı gibi durumlarda kolaylıkla ulaşım sağlamak için çatıya doğru açılan bir kapak yaptırmak faydalı olacaktır. Diğer yandan, çatı kapakları ısı ve hava sirkülasyonunun sağlanmasına da yardımcı olur.

Çatı Kapağı Fiyatları Nelerdir?

Fiyatları etkileyen birçok unsur olduğunu belirtmekte fayda var. Öncelikle, her malzemenin maliyeti farklıdır ve bu maliyet çatı kapağı fiyatları konusunda belirleyici bir unsurdur. Diğer yandan, kapağın yapılacağı alan, montajda kullanılan malzemeler ve işçilik de fiyatların belirlenmesinde önemlidir. Ancak çatı kapağı fiyatları hakkında araştırma yapmaya başlamadan önce, bazı hususlara dikkate etmekte fayda var.

Öncelikle, kapağın uzun süre kullanılabilmesi için malzemenin kaliteli olması gerekir. Bu yüzden çatı kapağı fiyat konusunda ucuzluktan başka bir şey vaadetmeyen firmalara güvenmemelisiniz. Yağmur, rüzgâr gibi etkenler sebebiyle yıpranmayacak bir kapak yaptırmak istiyorsanız, güvenilir ve kaliteli iş yapan bir firmayla çalışmanızda fayda var.

Çatı Kapağı

Trapezden yapılan çatı kapağı fiyatları diğerlerine göre daha uygun rakamlara sahip. 200-220 TL arasında trapez bir kapak yaptırmak mümkün. Ancak kiremit uyumlu ve amortisörlü modeller biraz daha yüksek maliyetlere sahip olabiliyor. Tüm bunlarla birlikte, fiyatlar alanın ölçümüne, çatının eğimine ve diğer etkenlere göre değiştiği için, standart bir fiyat vermek mümkün değil.

Kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız çatı kapağı fiyatları araştırması yapmadan önce Roto’ya ulaşabilirsiniz. Roto, çatınızın ihtiyacı olan her şeyi kaliteli hizmetiyle sunmaktadır.

Bize Ulaşın

Çatı penceresi, çatı merdiveni ve çıkış kapağı ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye bizimle irtibat kurarak erişebiliriniz. Satış öncesi destek, uygulama ve satış sonrası sorularınızı iletişim sayfamızda bulunan 0532 201 44 03 , 0532 050 83 24 , 0532 050 83 25 nolu telefonlarımızdan veya WhatsApp Destek Hattı‘mızdan  bize iletebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *