Binaların çatı aralıkları genellikle kullanışsız ve boş alanlar olarak görülür. Ancak doğru ekipmanları kullanarak buradaki boş alanı değerlendirmek ve kullanılabilir hatta yaşanabilir hâle getirmek mümkün. Kaliteli ve sağlam bir çatı merdiveni ile çatılara erişilmesini sağlayabilir ve çatı aralıklarını kullanılır hâle getirebilirsiniz. Ancak çatı merdiveni fiyatları hakkında araştırma yapmaya başlamadan önce bazı konulardan bahsetmekte fayda var.

Çatı Merdiveni Nedir?

Çatı arası, tavan, teras gibi bölgelere ulaşım sağlayan sistem çatı merdiveni olarak adlandırılır. Özellikle müstakil evlerde ve düşük metrekareli alanlarda tercih edilen çatı merdivenleri, sahip olunan alanın verimli bir biçimde kullanılmasını sağlar. Çatıya ya da terasa çıkan bir merdiven yaptırarak, boş alanlarınızı değerlendirebilir ve evinizi daha işlevsel bir biçimde dekore edebilirsiniz.

Çatı Merdiveni Uygulamalarımız

Çatı Merdiveni Çeşitleri Nelerdir?

Çatı merdiven sistemleri, kullanılan alana göre değişiklik gösterebilir. Roto makaslı, motorlu makaslı, teleskopik, alüminyum ve ahşap modeller bulunmaktadır. Katlanır modeller, alan tasarrufu sağladıkları için genellikle tercih edilirler. Çeşitler katlanma biçimi bakımından farklılık gösterse de çatı merdiveni modellerinde çalışma biçimi genellikle aynıdır. Katlanır merdivenler kasa sistemi üzerinde tasarlandıktan sonra çatı katına yerleştirilir.

Çatı Merdiveni Montajı Nasıl Yapılır?

Merdivenin ağırlık taşıyabilmesi ve kullanırken zarar görmemesi için montajının kaliteli malzemeler ile yapılması gerekir. Merdiven, belli aparatlar ile tavana ya da duvara sabitlenir. Bu aparatların üzerinde –katlanır çatı merdiveni modelleri için- katlanmanın ve diğer hareketlerin gerçekleşeceği hat da bulunmaktadır. Ucuz ve düşük kaliteli malzemelerden imal edilen merdivenler ise kullanım esnasında problem yaratabilir. Bu yüzden merdiven yaptırılan firmayı iyi seçmek gerekir.

Çatı Merdiveni Yaptırmak İçin Kimden Hizmet Almalıyım?

İç ve dış mekânlara çatı merdiveni yaptırmak için öncelikle hizmet aldığınız firmanın birinci sınıf malzeme kullandığından emin olmalısınız. Malzeme ve montaj kalitesi, merdivenin kullanım kalitesini de belirleyecektir. Ucuz malzemeler bir süre sonra yük taşımaz hâle geleceği için tehlike arz eder ve uzun vadede daha çok masrafa sebep olur. Böyle durumlarla karşılaşmamak için Roto firması tarafından verilen çatı merdiveni kurulum ve montaj hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Roto’ya Ulaşın

Çatı penceresi, çatı merdiveni ve çıkış kapağı ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye bizimle irtibat kurarak erişebiliriniz. Satış öncesi destek, uygulama ve satış sonrası sorularınızı iletişim sayfamızda bulunan 0532 201 44 03 , 0532 050 83 24 , 0532 050 83 25 nolu telefonlarımızdan veya WhatsApp Destek Hattı‘mızdan  bize iletebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *