Çatı çıkış kapağı olarak da bilinen çatı çıkış kapağı temelde çatıya çıkış sağlamak amacıyla kullanılır. Farklı çatı tiplerinde kullanılabilen bu ürün, çatıda yapılacak işlemleri kolaylaştırır. Birçok farklı modele sahip olmakla birlikte, bu modeller genellikle çatının malzemesine göre değişiklik gösterir. Çatınız için bir kapak taktırmayı düşünüyorsanız öncelikle çatı kapağı nedir konusunda araştırma yapmanızda fayda var. Bu konuda bilgi edinerek, hizmet alacağınız firmayı doğru seçebilirsiniz.

Çatı Kapağı Neden Gereklidir?

Bazı durumlarda bina çatılarına erişim sağlamak gerekebilir. Genellikle uydu alıcı montajı ve çatı tamiratı gibi durumlarda böyle bir erişim gerekir. Fakat çatı kapakları olmazsa, içeriden ulaşmak imkânsız olacak ve çatıya çıkmak tehlikeli hâle gelecektir. Binanın çatı aralığına, çatıya ya da terasa çıkan bir kapak yaptırarak, buraya kolaylıkla erişilebilir ve gereken malzemelerin taşınması sağlanabilir.

Diğer yandan, çatı çıkış kapağı kullanmak aynı zamanda çatı aralığındaki ışık ve hava sirkülasyonunu da arttıracaktır. Bu durumda alanda rutubet birikmesinin önüne geçilebilir. Ayrıca ısınma sistemlerinden kaynaklanan dumanı tahliye etmek ve tehlikeli durumları önlemek için de çatı çıkış kapağı gereklidir. Müstakil ve ortak kullanımlı binalarda, acil durumlarda çatıya erişim sağlamak için mutlaka bir çatınıza kapak yaptırmanız gerekir.

Çatı Çıkış Kapağı Modelleri Nelerdir?

Modeller kullanılan malzemeye ve açılıp kapanmak özelliklerine göre değişim gösterir. Ahşap çerçeveden yapılan trapez çatı çıkış kapağı modelleri özellikle eğimli ve kiremit çatılarda tercih edilmektedir. Bu modeller şeffaf cam takılarak imal edildikleri için çatı aralığının ısı almasını sağlarlar. Ayrıca kolayca açılıp kapanabilen bir menteşe sistemine sahiptir.

çatı kapağı

Diğer yandan, çatıya malzeme çıkarılmasını gerektiren durumlarda genellikle PVC modeller tercih edilir. Bu modeller, çatı merdiveni ile birlikte kullanılmaktadır.

Çatı Kapağı İçin Kimden Hizmet Almalıyım

Roto, birinci sınıf malzeme ve profesyonel bir personel ekibiyle çatı çıkış kapağı kurulum ve montaj hizmeti vermektedir. Roto’ya ulaşarak binanız için bir çıkış kapağı sipariş edebilirsiniz. Duman tahliyesi ve çatıya ulaşım için gereken çatı kapağı modellerini yüksek kalite ve uygun fiyat garantisiyle yaptırabilirsiniz. Çatınızın ihtiyacı olan her şey gibi çatı çıkış kapağı modelleri de Roto tarafından imal edilmektedir.

İletişim

Çatı penceresi, çatı merdiveni ve çıkış kapağı ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye bizimle irtibat kurarak erişebiliriniz. Satış öncesi destek, uygulama ve satış sonrası sorularınızı iletişim sayfamızda bulunan 0532 201 44 03 , 0532 050 83 24 , 0532 050 83 25 nolu telefonlarımızdan veya WhatsApp Destek Hattı‘mızdan  bize iletebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *